Вівторок 12 листопада 2019 р. 03:23 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - рішення Чернігівської міської ради від 12.09.2008 року «Про внесення змін до  рішення Чернігівської міської ради  від 31 серпня 2006 року «Про встановлення «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова».

1. Вид та назва регуляторного акта: рішення Чернігівської міської ради від 12.09.2008 року «Про внесення змін до  рішення сесії Чернігівської міської ради  від 31 серпня 2006 року «Про встановлення «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова».

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності:   управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради.

3.  Цілі прийняття акта: цей аналіз періодичного відстеження результативності рішення міської ради розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та направлений на підвищення рівня благоустрою міста, забезпечення належного санітарного стану міських територій, недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, упорядкування проведення земляних робіт при будівництві об’єктів та ремонті інженерних мереж, додержання правил утримання домашніх та хижих тварин, охорону зелених насаджень, зниження рівня шуму та інше.

4. Строк виконання заходів з відстеження: з 20 липня 2012 р. по 27 серпня 2012 р.

5.  Тип відстеження: періодичне відстеження.

6.   Методи одержання результатів відстеження: статистичний.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність регуляторного акта, а також способи одержання даних: результативність регуляторного акту полягає у збалансованості інтересів мешканців міста, організацій та підприємств - виконавців послуг з утримання міських територій в належному санітарному стані.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта: в нову редакцію «Правил  благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях м.Чернігова» були внесені доповнення щодо притягнення до відповідальності за самовільне знищення, пошкодження зелених насаджень та недбале або необережне відношення до об’єктів озеленення юридичних та фізичних осіб, згідно ст.153 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відшкодування завданих збитків згідно з Методикою визначення відновної вартості зелених насаджень, затвердженою наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 14 грудня 2006 року № 414, у зв’язку з цим адміністративними комісіями Новозаводського та Деснянського районів постійно розглядаються протоколи, укладені на виявлені порушення з цих питань та відшкодовуються витрати КП «Зеленбуд». Станом на 01.08.2012 адміністративними комісіями Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад було проведено 53 засідання, на яких розглядались в тому числі і питання порушення Правил. На підставі складених протоколів було розглянуто 496 справ, накладено адміністративних стягнень штрафу на суму 107 961 грн. 

Згідно з пропозиціями КП  «АТП-2528»  Чернігівської   міської ради, були внесені зміни до розділу 2. Організація прибирання територій загального користування п.п. 2.9, 2.10, 2.14, 2.19 та 2.22, які  стосуються введення обов’язкового укладання та  сплачення договорів на вивезення та знешкодження твердих побутових відходів виключно із залученням підприємств-виконавців послуг. На підставі внесених змін до Правил та проведення рейдів, за липень місяць поточного року виявлено та занесено в реєстр додатково 40 домоволодінь приватного сектору, які уклали договори на вивезення та знешкодження твердих побутових відходів, ще власників 19 домоволодінь попереджено про відсутність укладених договорів, які були виявлені в ході рейдів Екологічної інспекції, протоколи направлені на розгляд адміністративних комісій районних рад.

На протязі липня поточного року Екологічною інспекцією було проведено 63 перевірки фізичних осіб, суб’єктів господарювання, посадових осіб на предмет дотримання Правил, було направлено 8 листів та винесено 23 приписи щодо усунення порушень вищезазначених Правил.       

Також у Правила було внесено пункт щодо необхідності встановлення урн, а при умові розрахунку потреби – контейнерів для юридичних та фізичних осіб-підприємців для сміття, утвореного в процесі діяльності підприємства, зміни стосувались і відповідальності за технічний стан урн і контейнерів. Відсутність засобів для збирання сміття також є підставою для складання протоколів на місці та подальшого їхнього розгляду на засіданнях адміністративних комісій з винесенням постанов про попередження або накладання штрафних санкцій, протягом липня поточного року було складено та направлено на розгляд адміністративних комісій чотири протоколи за захаращення території міста та три – за торгівлю у невстановлених місцях.

Динаміка цифр говорить про збільшення кількості розглянутих справ та підвищення відповідальності за нанесену шкоду довкіллю та дотримання вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи» та «Правил з органiзацiї збирання, перевезення, перероблення та утилiзацiї твердих побутових вiдходiв» тощо.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначення цілей: прийняття даного рішення сприяло підвищенню рівня благоустрою міста, забезпеченню належного санітарного стану міських територій, недопущенню утворення стихійних сміттєзвалищ, упорядкуванню проведення земляних робіт при будівництві об’єктів та ремонті інженерних мереж, додержанню правил утримання домашніх та хижих тварин, охорони зелених насаджень, зниженню рівня шуму та інше, що в цілому  покращило санітарний стан та екологію навколишнього природного середовища, підвищило імідж міста та його привабливість, як історико-культурного центру України.   

 

Заступник начальника управління                                           

    житлово-комунального господарства  міської ради                                         А.Г.Пшенишний 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.