Вівторок 12 листопада 2019 р. 21:36 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта – рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 17.03.2008 № 50 «Про заходи щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп’ютерних ігор та Інтернет-залежності серед неповнолітніх»

 

1. Вид та назва регуляторного акта: рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 17.03.2008 № 50 «Про заходи щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп’ютерних ігор та Інтернет-залежності серед неповнолітніх».

2. Назва виконавця заходів з відстеження результативності: управління споживчого ринку та підприємництва Чернігівської міської ради.

3. Цілі прийняття акта:

- дотримання суб’єктами господарювання, які надають послуги з доступу до мережі Інтернет та інші комп’ютерні послуги, вимог чинного законодавства, державних правил і норм влаштування і обладнання комп’ютерної техніки та режиму праці на персональних комп’ютерах;

- обмеження відвідування особами, що не досягли 18 років, відповідних закладів у вечірній і нічний час, а також під час занять у навчальних закладах міста;

- створення умов для повноцінного відпочинку, популяризація змістовного дозвілля, здорового способу життя серед дітей і молоді;

- запобігання дитячої бездоглядності та злочинності;

- зниження криміногенної ситуації у місті;

- недопущення осіб віком до 18 років до Інтернет ресурсів, що пропагують насильство, порнографію, жорстокість, інші асоціальні явища;

- посилення контролю за вихованням дітей, створення належних умов для їх психічного та розумового розвитку;

- збільшення надходжень до місцевого бюджету за рахунок легалізації та підвищення прозорості в діяльності суб’єктів господарської діяльності, у підпорядкуванні яких знаходяться комп’ютерні клуби та заклади, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет.

4. Строк виконання заходів з відстеження: 16.07.2012 по 16.08.2012.

5. Тип відстеження: періодичне відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження: статистичний.

7. Дані та припущення на основі яких відстежувалась результативність даного акта, а також способи одержання даних.

Відстежуються такі показники:

-    кількість комп’ютерних клубів та закладів, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет, які здійснюють свою діяльність на підставі документів дозвільного характеру;

-   розмір фактичних надходжень до бюджету міста від діяльності зазначених об’єктів сфери послуг;

-  кількість скарг від населення на діяльність комп’ютерних клубів та закладів, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

 

з/п

Показники результативності

2010 рік

2011рік

2012 рік

(за 7 місяців)

Темп

росту

(2011/

2010), %

1.

Кількість комп’ютерних клубів та закладів, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет, одиниць

17

21

23

123,5

2.

Розмір фактичних надходжень до бюджету міста від діяльності зазначених об’єктів сфери послуг,  грн.

149874,85

186835,47

172530,19

124,7

3.

Зменшення кількості скарг від населення на діяльність комп’ютерних клубів та закладів, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет

1

-

-

-

 

Рішення виконавчого комітету від 17.03.2008 № 50 «Про заходи щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп’ютерних ігор та Інтернет-залежності серед неповнолітніх» було оприлюднено на офіційному сайті Чернігівської міської ради та КП «Редакція Чернігівської міської газети «Чернігівські відомості» Чернігівської міської ради.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей. 

Прийняття даного рішення виконавчого комітету міської ради, та виконання заходів організаційного, профілактичного спрямування щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп’ютерних ігор та Інтернет-залежності серед неповнолітніх сприяло поліпшенню ситуації у даній сфері надання послуг та не призвело до зменшення кількості об’єктів та суб’єктів господарювання, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет та інші комп’ютерні послуги.

Зокрема, управлінням освіти міської ради вживаються заходи щодо покращення просвітницько-профілактичної роботи стосовно негативного впливу тривалого перебування дітей біля моніторів комп’ютерів, запобігання у них комп’ютерної та Інтернет залежності, а також контролю за змістом комп’ютерних ігор та деяких сайтів. Проводяться тематичні виховні години, бесіди та лекції. З метою попередження доступу дітей та молоді до заборонених інформаційних ресурсів у всі загальноосвітні навчальні заклади надіслано пам’ятку для батьків «Діти, Інтернет, Мобільний зв’язок», а також були направлені і встановлені на всіх машинах у комп’ютерних класах програми «Anti_Porn_13.5.12.29» та «K9_Web_Protection 4.2.48».

На виконання заходів щодо запобігання формуванню та розвитку залежності від азартних, комп’ютерних ігор та Інтернет-залежності серед неповнолітніх Чернігівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділом у справах сім’ї та молоді міської ради розповсюджується рекламна продукція соціального спрямування щодо соціально небезпечних хвороб, комп’ютерної залежності, організації змістовного дозвілля дітей, проводяться групові заходи та акції щодо утвердження здорового способу життя, профілактики виникненню різних видів залежності та їх впливу на психічний стан людини.

Управлінням охорони здоров’я міської ради у загальноосвітніх навчальних закладах міста та закладах профтехосвіти з дітьми та їх батьками медичними працівниками дитячих поліклінік міста проводяться лекції і бесіди з питань формування здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я, захворювань викликаних залежністю від тривалого перебування дітей біля комп’ютера. З дітьми віком 15-18 років постійно проводиться робота по залученню їх до «Клініки, дружньої до молоді» при дитячій поліклініці №2 Чернігівської міської ради, де надається консультативна анонімна медична допомога підліткам.

За офіційними даними міського відділу УМВС України в Чернігівській області, Деснянської та Новозаводської служб у справах дітей районних у м. Чернігові рад, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді показує що кількість зафіксованих фактів перебування неповнолітніх у комп’ютерних клубах та закладах, що надають послуги з доступу до мережі Інтернет під час шкільних занять та у вечірній (нічний) час зменшилась.

Отже, зважаючи на вищевикладене, прийняття даного рішення забезпечило досягнення визначених цілей.

 

 

Начальник управління споживчого ринку та
    підприємництва Чернігівської міської ради                                                  В.В. Сидоренко

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.