Середа 20 листопада 2019 р. 21:48 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Звіт про базове відстеження результативності проекту рішення Чернігівської міської ради “Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у місті Чернігові на 2012 рік”

 

 

Вид та назва регуляторного акта:

Проект рішення Чернігівської міської ради “Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у місті Чернігові на 2012 рік”.

 

Назва виконавця заходів з відстеження результативності:

Фінансове управління Чернігівської міської ради

 

Цілі прийняття акта:

Проект цього регуляторного акта розроблено відповідно до підпункту 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1253 “Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб”

Основними цілями прийняття проекту цього регуляторного акта є:

встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у місті Чернігові на 2012 рік;

врегулювання нормативно-правового простору, як результат, збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб до бюджету;

створення умов для легалізації діяльності суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб у місті та стабільність цін на послуги оренди нерухомості.

 

Строк виконання заходів з відстеження результативності: з 01.12.2011 року по 28.12.2011 року

 

Тип відстеження: базове відстеження

 

Метод одержання результатів відстеження результативності:

Для проведення базового відстеження використовується статистичний метод одержання результатів відстеження.

 

Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність:

Враховуючи цілі регулювання, для відстеження результативності регуляторного акта були визначені й показники результативності.

При опрацюванні проекту рішення враховано пропозиції державної податкової інспекції, управління капітального будівництва міської ради та інші.

Потреба у прийнятті міською радою нового нормативного акту щодо встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна по місту Чернігову на 2012 податковий рік виникла у зв’язку з тим, що Мінрегіонбудом України середньорічна опосередкована вартість 1 (одного) квадратного метра житла на 2012 рік визначена в сумі 4 630 грн., що на 2 грн. менше, ніж прогнозна вартість 1 (одного) квадратного метра житла за 2011 рік.

Розмір мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна визначено відповідно до пунктів 4 та 5 Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1253, та розраховано виходячи з:

- середньорічної опосередкованої вартості 1 (одного) квадратного метра житла;

- проектного строку експлуатації новозбудованих багатоповерхових будинків.

Таким чином, мінімальна вартість місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна по місту Чернігову на 2012 рік визначена на рівні 3,86 грн. (4 630 грн. / (100 років * 12 місяців)).

У результаті прийняття рішення Чернігівської міської ради “Про встановлення мінімальної вартості місячної оренди 1 (одного) квадратного метра загальної площі нерухомого майна у місті Чернігові на 2012 рік” очікуються наступні позитивні наслідки:

- наповнення міського бюджету;

- легалізація у місті діяльності суб'єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб;

- нормативно-правове врегулювання цього питання;

- стабільність цін на послуги оренди нерухомості.

Негативним наслідком може бути деяке підвищення цін на послуги оренди нерухомості.

Прогнозними показниками результативності дії цього рішення міської ради є:

- збільшення надходжень до міського бюджету;

- збільшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та громадян, на яких поширюється дія цього рішення;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання – фізичних осіб.

З метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень проект цього рішення разом з аналізом регуляторного впливу був оприлюднений у мережі Інтернет на офіційній web-сторінці Чернігівської міської ради за електронною адресою www.chernigiv‑rada.gov.ua у розділі “Регуляторна політика”.

У термін, передбачений для обговорення проекту рішення, до розробника проекту пропозиції та зауваження не надходили.

 

 

 

 

Заступник міського голови -

начальник фінансового управління

Чернігівської міської ради                                                                                         В. Е. Бистров

 

 


Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.