Вівторок 12 листопада 2019 р. 21:19 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта - рішення Чернігівської міської ради «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова»  від 30 липня 2007 року (19 сесія 5 скликання)

 

Вид та назва регуляторного акта: Рішення міської ради «Про затвердження Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова»  від 30 липня 2007 року (19 сесія 5 скликання).

Назва виконавця заходів з відстеження: Фонд комунального майна Чернігівської міської ради.

Цілі прийняття акта: Методика розроблена з метою підвищення ефективності використання комунального майна територіальної громади м. Чернігова та збільшення надходження коштів до міського бюджету.             

Строк виконання заходів з відстеження:

 З 1 грудня 2011 року по 23 грудня 2011 року.

Тип відстеження: Періодичне.

Методи одержання результатів відстеження: Аналіз статистичних даних.

Дані та припущення на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Відповідно до зазначеної вище Методики здійснюється розрахунок орендної плати  по договорам оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова.

У разі передачі комунального майна в оренду на конкурсних засадах,  відповідно до Методики розраховувалася стартова орендна плата.    

Кількісні та якісні значення показників результативності актів:

За станом на 01.12.2011 фондом комунального майна укладено 190 договорів оренди.

           Сума надходжень за 11 місяців 2011 року  від орендної плати до міського бюджету складає 13 млн. 59 тис. грн., з них 8 млн. 997 тис. грн. за ЦМК та  4  млн. 62 тис. грн. за інше майно.

 У порівнянні з надходженнями від орендної плати за 11 місяців 2008 року – 9 млн. 357 тис. грн. (з них 5 млн. 793 тис. грн. за ЦМК та  3 млн. 564 тис. грн. за інше майно) надходження до міського бюджету збільшились на 39,6%.

На підставі виданих фондом комунального майна дозволів комунальними підприємствами і бюджетними установами укладено близько 340 договорів оренди. Кошти, отримані по цим договорам оренди  відповідно до Методики залишаються у розпорядженні бюджетних установ та комунальних підприємств (поповнення обігових коштів).

Оцінка результатів реалізації регулятивного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Фондом комунального майна міської ради у серпні - грудні 2007 року проведена робота з перегляду договорів оренди в частині орендної плати з метою приведення її розміру у відповідність з орендними ставками, визначеними Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова, затвердженою рішенням Чернігівської міської ради від 30 липня 2007 року    (19 сесія 5 скликання),  шляхом внесення змін до діючих договорів оренди.

Перехід на нові орендні ставки сприяв збільшенню місячної орендної плати та надходжень до бюджету на суму близько 150 тис.грн.      

Проте значний зріст розміру орендної плати привів до відмови частини орендарів від орендованих приміщень та звернень орендарів з проханнями щодо надання пільги з орендної плати.

У подальшому збільшення надходжень від оренди  цілісних майнових комплексів  виникло у зв’язку з прийняттям у комунальну власність та передачею експлуатуючим організаціям зовнішніх мереж теплопостачання та споруд, які їх обслуговують, а також за рахунок індексу інфляції, а за нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно - за рахунок індексу інфляції.

  За час дії зазначеної вище Методики до фонду комунального майна Чернігівської міської ради надійшли пропозиції від юридичних та фізичних осіб щодо змін деяких положень Методики, виявлені деякі технічні неточності у Методиці, а також виникла необхідність приведення положень Методики у відповідність до норм чинного законодавства та нормативних документів з оцінки та оренди майна. У зв’язку з цим були прийняті рішення міської ради від 16 квітня 2008 року (27 сесія 5 скликання), від  31 травня 2011 року (9 сесія   6 скликання) та від  27 жовтня 2011 року (14 сесія 6 скликання) щодо внесення змін та доповнень до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова (19 сесія 5 скликання).

 

 

 Голова фонду комунального майна
     Чернігівської міської  ради                                                                    І. М. Дусь  
 

 


Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.