Неділя 08 грудня 2019 р. 02:29 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Регуляторна політика

Проект рішення Чернігівської міської ради "Про затвердження ставок  земельного податку та встановлення розміру орендної плати в місті Чернігові"

 

Розглянувши пропозиції управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради, державної податкової інспекції у місті Чернігові, міська рада вирішила:

1. Керуючись пунктом 35 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статтями 275, 288 Податкового кодексу України, з метою оперативності і спрощення нарахування земельного податку та розміру орендної плати за землю громадянам, затвердити з 1.01.2012 ставки земельного податку та розмір орендної плати за земельні ділянки, які є у користуванні або власності, в таких розмірах:

- 0,12 гривень за 1 кв.м – для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);

- 0,50 гривень за 1 кв.м – для індивідуального гаражного будівництва;

- 0,06 гривень за 1 кв.м – для ведення особистого селянського господарства;

- 0,06 гривень за 1 кв.м – для індивідуального садівництва та городництва.

2. Керуючись Розділом ХІІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010, затвердити ставку податку за земельні ділянки на територіях та об'єктах історико-культурного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, який справляється у розмірі, обчисленому відповідно до статей 274 і 275 Податкового Кодексу України із застосуванням таких коефіцієнтів:

- міжнародного значення - 7,5;

- загальнодержавного значення - 3,75;

- місцевого значення - 1,5.

3. Керуючись Розділом ХІІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010, затвердити ставку податку за земельні ділянки на територіях та об'єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов'язано з функціональним призначенням цих територій та об'єктів, який справляється у п'ятикратному розмірі податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 275 Податкового Кодексу України.

4. Керуючись статтею 288 Податкового кодексу України, встановити розмір орендної плати за землю:

- землі житлової та громадської забудови на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

- землі промисловості на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

- землі транспорту, зв'язку, технічної інфраструктури на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

- землі рекреаційного призначення на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

- землі житлової та громадської забудови, промисловості та інші категорії земель при умові комерційного використання:

а) автотехобслуговування (мийки, СТО та інші послуги) на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

б) землі, передані для реконструкції та експлуатації нежитлових приміщень, вбудованих в будівлі та будинки з двома та більше поверхами на рівні 6- кратного розміру земельного податку;

в) оптової торгівлі, роздрібної торгівлі та іншого неврахованого вище комерційного використання на рівні 4- кратного розміру земельного податку;

г) землі, передані для будівництва та експлуатації об’єктів ринкової інфраструктури на рівні 3- кратного розміру земельного податку;

д) землі,  передані для експлуатації:

- побутових кіосків 12 грн. 03 копійки за 1 кв.м;

- комерційних кіосків в економіко-планувальних зонах 32, 33, 35 – 96 грн. 78 копійок за 1 кв.м, а в інших економіко-планувальних зонах – 51 грн. 84 копійки за 1 кв.м;

е) землі, передані для будівництва та експлуатації автозаправних станцій на рівні 6- кратного розміру земельного податку.

5. В окремих випадках розмір орендної плати може бути збільшений на пленарному засіданні сесії міської ради за пропозиціями постійних комісій Чернігівської міської ради.

6. Обчислення розміру орендної плати за землю проводити з урахуванням коефіцієнтів індексації грошової оцінки земель м. Чернігова.

7. Відділу зв’язків з громадськістю міської ради (Соломаха І. Г.) та комунальному підприємству "Редакція Чернігівської міської газети "Чернігівські відомості" Чернігівської міської ради (Мокроусова І. М.) забезпечити оприлюднення цього рішення у п’ятиденний термін.

8. Це рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення, за виключенням пункту 1 рішення, який набуває чинності з 1 січня 2012 року.

9. Рішення міської ради від 17.12.2010 "Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати за землю в місті Чернігові" (3 сесія 6 скликання) та від 31.03.2011 "Про внесення змін до рішення Чернігівської міської ради від 17.12.2010 "Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати за землю в місті Чернігові на 2011 рік" (3 сесія 6 скликання)" (7 сесія 6 скликання) вважати такими що, втратили чинність.

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціально-економічного розвитку, фінансів та бюджету (Москаленко І. І.).

 

 

Міський голова                                                                                  О. В. Соколов

 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.