Понеділок 16 вересня 2019 р. 16:06 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Наразі у суспільстві набуло резонансу питання своєчасності пенсійних виплат, які для значної частини як країни, так і області, є основним джерелом доходів.

Відповідно до законодавства дохідна частина Пенсійного фонду, що у подальшому спрямовується на виплату пенсій, формуються  здебільшого за рахунок сплати роботодавцями єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування працівників (ЄСВ).

Станом на 01.07.2018 року кількість страхувальників - платників єдиного внеску в Чернігівській області становить майже 50 тисяч, в тому числі 33 тисячі -підприємці.

Щомісячно юридичними та фізичними особами подається більше 13 тисяч звітів про нараховану заробітну плату та єдиний внесок найманим працівникам. У поточному році роботодавці звітували по 237 тисячах найманих працівниках.

Приватними підприємцями подається щорічно майже 27 тисяч звітів про сплату ЄСВ особисто.

У першому півріччі 2018 року цими категоріями платників сплачено понад 1,9 млрд грн єдиного внеску. Майже половину цієї суми забезпечили бюджетні установи (48 відс або 951 млн грн), підприємства та організації, що здійснюють діяльність у сфері виробництва, торгівлі та послуг – 41  відс (807 млн грн). Підприємцями сплачено 210 млн грн або майже 11 відс загальної суми.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року, надходження ЄСВ зросли майже на 30 відс або на 448 млн гривень. Така ж тенденція зберігається і у липні.

З метою збільшення надходжень єдиного внеску органами ДФС області проводиться роз’яснювальна робота з страхувальниками та підприємцями щодо необхідності своєчасної та повної сплати ЄСВ, збільшення розміру заробітної плати, виведення зарплат з тіні.

Крім того, вживаються заходи до порушників законодавства про нарахування та сплату єдиного внеску. Так, протягом І півріччя поточного року до адміністративної відповідальності притягнуто керівників 41 підприємства області, накладено штрафів на 22 тис грн та застосовано фінансові санкції в сумі понад 4 млн гривень.

Враховуючи той факт, що у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуються до страхового стажу, податковими органами приділяється окрема увага стягненню заборгованості по ЄСВ. Так, за шість місяців 2018 року за рахунок погашення боргу надійшло 19,8 млн грн ЄСВ, з них 6,8 млн грн - завдяки спільній взаємодії з Державною виконавчою службою.

Вимоги до новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій, які допускаються до участі в пілотному проекті

ДФС України розпочато реалізацію пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій.

Нагадаємо, з 19.06.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 472, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

Згаданим Порядком зазначено, що до новітніх моделей комплексів застосовуються на період проведення експериментального проекту вимоги, затверджені постановами КМУ від 18.02.2002 № 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування» і від 02.03.2016 № 149 «Про вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для окремих сфер застосування» з урахуванням таких особливостей, що програмні комплекси повинні забезпечувати, зокрема:

- виконання розрахункової операції та передачі контрольно-звітної інформації до системи обліку даних в режимі реального часу;

- друкування розрахункових та інших звітних документів;

- збереження даних про опис товарів, фіскальної інформації, даних, на основі яких формуються розрахункові документи та звіти про розрахункові операції;

- використання електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» для здійснення технологічних операцій;

- використання технології, розробленої Національним банком України, або електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис» для захисту від підміни та модифікації даних реєстраторів.

Зазначимо, що інноваційна система реєстрації та обліку РРО – e-Receipt, розроблена ДФС України, забезпечує оnline реєстрацію пристроїв (персональні комп’ютери, планшети, смартфони) без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею.

Е-Receipt може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм.

Ця система передбачає програмне забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС України, а також буде інтегрована з «Електронним кабінетом».

Всі кейси цієї системи безкоштовні для її користувачів та не потребують абонентської плати за користування.