Неділя 22 вересня 2019 р. 20:07 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

До бюджетів Чернігівської області у першому півріччі 2018 році суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено 2,2 млрд грн або майже  половину загальної суми надходжень.

По платежах державного бюджету представниками середнього бізнесу сплачено 657 млн грн податків і зборів (майже 30 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – майже 442 млн грн (19,6 відс.).

До місцевих бюджетів територіальних громад суб’єктами середнього підприємництва сплачено майже 516 млн грн (23 відс. загальної суми), представниками малого бізнесу - майже 590 млн грн (понад 26 відс. надходжень).

Внесок малого бізнесу у наповнення бюджетів територіальних громад залишається стабільним, а сума сплачених податків у порівнянні до відповідного періоду минулого року збільшилась на чверть або на 119 млн гривень.

Суб’єкти господарювання середнього підприємництва забезпечили майже такий же внесок у наповнення місцевих бюджетів, як і у першому півріччі минулого року (23 відс.), сума сплачених податків збільшилась на 22 відс. (+213 млн грн).

Значний внесок у формування місцевих бюджетів за рахунок сплати податків представниками середнього бізнесу простежується у Срібнянському (59 відс.), Н‑Сіверському (55 відс.), Ічнянському (47 відс.), Прилуцькому (40 відс.) та Ріпкинському (39 відс.) районах. У містах обласного значення цей показник становить близько 15 відс. у містах Прилуки, Ніжин та Чернігів, понад чверть сплачених сум – у місті Н‑Сіверський.

Понад третину доходів місцевих бюджетів за рахунок сплати податків суб’єкти малого  бізнесу та мікропідприємництва забезпечують у 6 районах області: Семенівському (майже 36 відс.), Ніжинському (34 відс.), Коропському (33,5 відс.), Сосницькому (33,5 відс.), Менському (33 відс.), Городнянському (32,8 відс.).

У містах обласного значення цією категорією платників забезпечено більше четвертої частини доходів територіальних громад: у Чернігові – 29,5 відс. (сплачено більше 229 млн грн), Прилуках – понад 25 відс. (майже 34 млн грн), Ніжині – 25 відс. (понад 30 млн грн), Н‑Сіверському – 25,6 відс. (6,7 млн грн).