Субота 19 жовтня 2019 р. 10:22 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Змінено порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Державна фіскальна служба України у зв'язку із публікацію в Офіційному віснику України від 06.07.2018 № 51 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі - наказ Мінфіну №435), у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року № 511, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 11.06.2018 № 692/32144 (далі - наказ Мінфіну № 435 у редакції наказу №511), який набуває чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, повідомила наступне.

Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Податкового кодексу України у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності, для складання звітності за податковий період, що настає заподатковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене звітність за липень 2018 року подається у серпні 2018 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Звітність за новими формами, затвердженими наказом № 435 у редакції наказу № 511, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.09.2018.