Середа 23 жовтня 2019 р. 16:15 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Чернігівська митниця ДФС: кількість митних оформлень зросла на 6 відсотків

Протягом 5 місяців працівники Чернігівської митниці ДФС оформили понад 27 тисяч митних декларацій, у тому числі більше 11 тисяч – у режимі імпорту, понад 7 тисяч - експорту та близько 9 тисяч -  транзиту.

У Чернігівській митниці ДФС повідомили, що це на 6 відсотків перевищує аналогічний показник минулого року. При цьому митницею забезпечено майже стовідсоткове  оформлення декларацій в електронному вигляді.

Загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Чернігівської області (за фактурною вартістю товарів) з початку  року складає майже 13,6 млрд. грн., з них: експорт - понад 4 млрд. грн. та імпорт - понад 9 млрд. грн. За вартісними показниками це на 9 відсотків менше, а за ваговими на 0,4 відсотки більше ніж за відповідний період минулого року.

Спостерігається зменшення обсягів імпортних операцій на 15 відсотків за вартісними показниками та на 1 відсоток за ваговими. Але, водночас, зберігається тенденція до збільшення обсягів експорту: за вартісними та ваговими показниками на 9 відсотків.

У митниці зазначили, що протягом січня-травня серед імпортованих товарів переважали міндобрива, вугілля, тютюн, обладнання для тютюнової промисловості, трактори та пиво. Основу експорту товарів склали: шпалери, сигарети з фільтром, заготовки верхньої частини взуття, пиломатеріал, багатожильний провід, система сухого шлакозоловидалення та кукурудза.