Середа 23 жовтня 2019 р. 11:02 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

До уваги суб’єктів господарювання у сфері зовнішньо-економічної діяльності

За інформацією відділу контролю фінансових операцій управлінняаудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом січня-травня 2018 року проведено 55 документальних перевіроку сфері ЗЕД.

За результатами перевірок суб’єктів господарювання – юридичних осіб, які порушили вимоги  валютного законодавства,  донараховано пеню в сумі понад 18 млн грн що більш як на 16 млн грн перевищує відповідний період минулого року.

Звертає увагу той факт, що не дивлячись на те, що НБУ продовжив строк повернення валютної виручки  до 180 днів, кількість СГД що мають дебіторську заборгованість у сфері зовнішньоекономічної діяльності зросла з 92 на 01.01.2018 року до 99 на 01.06.2018 року. При цьому сума такої заборгованості зросла з 5,3  млн дол США до 6,3 млн дол США відповідно.

ГУ ДФС у Чернігівській області  звертається до платників податків, що здійснюють свою діяльність у сфері ЗЕД, з проханням  про більш ретельний   вибір контрагентів-нерезидентів, відповідальний підхід до текстів експортно-імпортних контрактів та своєчасне звернення до відповідних інституцій у разі порушення взятих на себе зобов’язань.