П’ятниця 22 червня 2018 р. 16:02 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Незвична тепла погода дозволила продовжити деякі ремонтні роботи в м. Чернігові

У Чернігові на вул. Рокоссовського  вчора розпочалися роботи по заміні бортового каменю.

Капітальний ремонт  цієї вулиці розпочався ще в минулому році: повністю відремонтована  права сторона дороги.

У цьому ж році до настання належних погодних умов для укладання асфальтобетонного покриття буде проводитися заміна бортового каменю. Про це сьогодні прес-службі міської ради розповів голова правління ШБУ-14 Олександр Харчук.

Чому саме зараз розпочали виконувати ремонтні роботи по заміні бордюру?

- Щоб не втрачати час влітку на заміну бортового каменю, коли всі погодні умови дозволяють укладання асфальтобетону. Ми вирішили розпочати заміну бордюрів уже зараз і плануємо до березня або квітня місяця встигнути влаштувати їх, а потім починати асфальтування. Щоб було потім більше часу для укладання асфальту.

Чи є якісь технічні вимоги до погодних умов при встановленні бортового каменю?

- Для цього немає ніяких технічних погодних обмежень. Ми вкладаємо збірний залізобетон. Роботи, які ми зараз виконуємо, можна проводити за будь-яких погодних умов, навіть у мороз. Хібо що мерзлий грунт погано копати. Ми зараз застосовуємо бордюр з фундаментом, так звану «п’ятку». Тобто бетонного фундаменту для виконання робіт вже не потрібно. Вирили траншею, уклали та втрамбували щебінь, поставили бордюр, а потім вже бетонуємо та засипаємо стики.

Які ще роботи будуть виконуватися на цьому обєкті?

- Загалом цей об’єкт складається протяжністю 1.7 км. Вартість його 58 млн грн. 16 млн грн ми освоїли в 2017 році, зробивши праву сторону дороги вул. Рокоссовського. У цьому році потрібно виконати такі роботи:  облаштувати всю дорогу дорожньо-бортовим каменем, зробити всі зїзди, огородження, провести до ладу розподіляючу смугу, покласти вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття (а місцями потрібно вкладати і нижній шар), встановити  знаки та розмітку. Все, що називається облаштуванням  дороги.

Прес-служба Чернігівскьої міської ради
11 січня 2018 р.