Середа 23 жовтня 2019 р. 15:32 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Нагальні питання

Повідомлення про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що надаються Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова

 

Керуючись п.2.2, 2.4 Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012р. №390, Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Черніговадоводить до відома споживачів інформацію про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Діючі тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що скориговані рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради «Про коригування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Об'єднання житлово-будівельних кооперативів м. Чернігова»  від 01.02.2018 року за № 61 , діють з 17.02.2018 року.

Необхідність встановлення нових тарифів на послуги обумовлено наступними чинниками:

1.     З 10.06.2018 року вводиться в дію новий Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з цим Законом послуга поводження з побутовими відходами є окремою комунальною послугою і, відповідно, не може входити до складу тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Отже, виникла необхідність внесення змін до Переліку і періодичності виконання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, виключивши з нього послугу з вивезення побутових відходів, та проведення перерахунку тарифу.

2. Відповідно до затвердженої технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Чернігова зменшилася базова вартість 1м2 земель, що вплинуло на зменшення земельного податку, який сплачує підприємство.

3. 19 лютого 2018 року Міністерством соціальної політики України зареєстровані зміни та доповнення до Галузевої угоди між Мінрегіонбудом, Об’єднанням організацій роботодавців та ЦК профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки. Суть основних змін полягає в збільшенні мінімальної тарифної ставки робітника І розряду зі 120% розміру прожиткового мінімуму до 140%. Крім цього змінений коефіцієнт співвідношень мінімальної тарифної ставки основного робітника за видами робіт з 1,39 на 1,46. Таким чином, середній темп зростання заробітної плати основних робітників становив 123%. Відповідно, були перераховані і посадові оклади інженерно-технічного персоналу підприємства.

4. Постановою КМУ від 15.11.2017 року № 870 (набрання чинності 23.02.2018 року) внесені зміни до Порядку формування тарифів, зокрема запроваджено поняття «планований період» - період тривалістю 12 місяців, на який здійснюється формування тарифів на послуги. Так як тариф планується встановити з 01.05.2018 року, планований період для ОЖБК м.Чернігова – з 01.05.2018 року по 01.05.2019 року, а отже при формуванні тарифів врахований середній прожитковий мінімум на цей період в розмірі 1861,17 грн. (з 01.01.2018 року – 1762 грн.; з 01.07.2018 року – 1841 грн.; з 01.12.2018 року –1921 грн.).

5. З дати останнього встановлення тарифів (22.09.2017 року) суттєво зросли ціни на закупівлю основних матеріалів, інвентарю та інструментів. Вартість ПММ, що закладена в діючі   з 22.09.2018 року тарифи, також зросла на 26  %.

6. На підставі побудинкового обліку фактичних витрат визначено середньомісячне побудинкове споживання електроенергії на освітлення місць загального користування та роботу ліфтів і розраховані тарифи на послуги з освітлення МЗК і енергопостачання ліфтів в залежності від споживання електроенергії кожним житловим будинком.

Враховуючи вищенаведене, проект середнього тарифу на послуги складе:

Діючий середній тариф – 4,09 грн/м2

-0,30 грн/м2 – вивезення ТПВ

-0,02 грн/м2 – зменшення земельного податку

+0,56грн/м2 – приріст витрат підприємства за рахунок збільшення заробітної плати, росту цін на матеріали, утримання виробничих дільниць підприємства (освітлення, опалення, ремонти), інші витрати.

Проект середнього тарифу – 4,33 грн/м2 (+0,24 грн/м2)

Темп росту до діючого тарифу – 105,9 %.

Середній приріст квартирної плати прогнозується на рівні 10-20 грн. в залежності від площі квартири.

Розрахунок тарифів проведено по кожному житловому будинку відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ України від 01.06.2011 року №869. 

Проекти тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з необхідними поясненнями та розрахунками надані до управління економічного розвитку міста.

Своєчасне встановлення економічно обґрунтованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є запорукою стабільного фінансового стану підприємства, збереження колективу і забезпечення справедливої оплати праці, що в свою чергу має прямий вплив на якість і своєчасність надання житлових послуг мешканцям міста, зокрема з виконання робіт з поточного ремонту внутрішньобудинкових мереж і конструктивних елементів житлових будинків.

З детальною інформацією щодо розміру тарифів і вартості окремих послуг, що входять до їх складу, % росту тарифів по кожному житловому будинку можна ознайомитися на сайті Чернігівської міської ради (розділ «Нагальні питання»), на інформаційному стенді за адресою -  пр.-т Перемоги 203-А, а також на інформаційних стендах у під’їздах будинків та біля них.

Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб приймаються в письмовому вигляді протягом 7 днів з дня опублікування повідомлення про наміри здійснити зміну тарифів за адресами:

 

 

Управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради

м. Чернігів, вул.. Магістратська, 7

телефон 675-198

Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради

м. Чернігів, вул.. Реміснича, 19

телефон 4-31-89

 ОЖБК м.Чернігова

м. Чернігів пр.-т Перемоги 203-а

                   телефон 3-06-45


 

 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.